Tangalanga
Inregistreaza-te sau Conecteaza-te daca vrei sa faci parte din comunitatea RPG Drag Romania!

You are not connected. Please login or register

Top 10 anime preferate

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Message [Page 1 of 2]

1 Top 10 anime preferate on Fri Jul 04, 2008 12:39 pm

Adore Delano

I'm a fucking mermaid!
I'm a fucking mermaid!
Deci care este topil de 10 anime preferate?al meu e asa

1.Yu yu hakusho
2.Elfen lied
3.Kiddy grade
4.Death note
5.Kaleido stage
6.Hell girl
7.Gravitation
8.Spiral
9.Gallery fake
10.Paradis kiss

" I'm a fucking mermaid, bitch ... "
View user profile http://tangalanga.superforum.pro

2 Re: Top 10 anime preferate on Fri Jul 04, 2008 6:56 pm

Sinistra

C.U.N.T
C.U.N.T
Topul meu de 10 anime preferate este asa:

1.Kiddy Grade
2.Gravitation
3.Full Metal Panic
4.Trigun
5.Spiral
6.Kaleido Star
7.Hell Girl
8.Gallery Fake
9.Bleach
10.R.O.D.

View user profile http://www.andy-andain.hi5.com

3 Re: Top 10 anime preferate on Fri Jul 04, 2008 9:02 pm

Keyko Morino

Female Phenomenon
Female Phenomenon
Top 10 anime favorite:

1.Naruto
2.Mermaid Melody
3.Strawberry Panic
4.Jigoku Shoujo
5.Gravitation&Loveless (nu pot alege intre ele)
6.Kaleido Star
7.Vampire Knight
8.Yu Yu Hakusho
9.Spiral
10.Bleach

Toate se remarca prin grafica superba (mai ales Strawberry Panic; este anime-ul a carui grafica este favorita mea), coloana sonora minunata (scotandu-se in evidenta anime-urile Mermaid Melody si Gravitation, in care sunt multe melodii datorita ideii creatorilor de a pune personajele sa cante), idei care se remarca usor, deoarece sunt unice in imensitatea anime-urilor etc. In toate apare drama/comedia, sau chiar amandoua. Sunt si unele lucruri care-mi displac, dar, bineinteles, niciun anime nu e perfect, toate au cate un defect.

Sper ca nu va suparati ca am spus si cam ce imi place la anime-uri ^^

View user profile http://yume.smfforfree4.com

4 Re: Top 10 anime preferate on Sun Jul 06, 2008 12:38 am

Zoey

C.U.N.T
C.U.N.T
1.Mew-mew Power
2.Kaleido Star
3.Kiddy Grade
4.R.O.D
5.Gravitation
6.Spiral
7.Paradise Kiss
8.Gallery Fake
9.Yu Yu Hakusho
10.Trigun

View user profile

5 Re: Top 10 anime preferate on Sun Jul 06, 2008 10:41 am

Mada-Kurama

Female Phenomenon
Female Phenomenon
1. Yu Yu Hakusho
2. Inuyasha
3. Death Note
4. Bleach
5. Elfen Lied
6. Jigoku Shoujo
7. Paradise kiss
8. Gravitation
9. Kaleido Star
10. Spiral

View user profile

6 Re: Top 10 anime preferate on Mon Jul 07, 2008 7:45 pm

Venox

New Bitch
New Bitch
1.Vampire Knight
2.D.Gray Man
3.Special A
4.Blood+
5.Kamikaze Kaitou Jeanne
6.Full Moon wo Sagashite
7.Spiral
8.Ayashi no Ceres
9.Death Note
10.D.N Angel

View user profile

7 Re: Top 10 anime preferate on Tue Jul 15, 2008 7:13 am

Akihara

New Bitch
New Bitch
1.Naruto
2.Bleach
3.Shaman King
4.Yu Yu Hakusho
5.Jigoku Shoujo
6.Mermaid Melody
7.Elfen Lied
8.Sailor Moon
9.Death Note
10.Rozen Maiden

cred ca asta ar fi topul meu..in ultimul timp s-au mai schimbat cateva lucruri si nu sunt foarte sigura..

View user profile http://www.hoshizora-thunder.piczo.com

8 Re: Top 10 anime preferate on Tue Jul 15, 2008 7:49 pm

1. Yu Yu Hakusho
2. Bleach
3. Naruto
4. Tokyo Mew Mew
5. Inuyasha
6. Yu Gi Oh
7. Megaman NT Warrior
8. Ghost Stories
9. Hell girl
10. Kaleido Star

View user profile

9 Re: Top 10 anime preferate on Wed Aug 13, 2008 10:20 am

anaoha

Female Phenomenon
Female Phenomenon
1.Death Note
2.Fruits Basket
3.Elfen Lied
4.Paradise Kiss
5.Ichigo 100%
6.School Days
7.Rozen Miaden
8.Clannad
9.Gravitation
10.Chobits
Toate anime-urile care le-am urmarit mi-au placut si le-as pune pe toate in top....dar trebuie numai 10 asa ca le-am pus pe cele care mi-au venit primele in minte ^^

View user profile

10 Re: Top 10 anime preferate on Sat Aug 30, 2008 8:16 am

iRaven

C.U.N.T
C.U.N.T
1. Naruto
2. Yu Yu Hakusho
3. InuYasha
4. Elfen Lied
5. FMP...
6. Kiddy Grade
7. Vampire Knight
8. Kaleido Star ^^"
9. Spiral
10. Paradise Kiss

Imi plac mult aceste anime-uri, si nu cred ca as renunta la ele asa de usor ^^" Mai ales la unele dintre ele scared7 Nu stiu cand o sa mi se schimbe aceasta lista, pentru ca eu mai mult citesc manga, so... XD

View user profile http://dark-ayame.hi5.com/

11 Re: Top 10 anime preferate on Sat Aug 30, 2008 9:56 am

1.Yu Yu Hakusho
2.Ghost Storyes
3.School Day`s
4.Jigoku Shoujo
5.Death Note
6.Inuyasha
7.Mew Mew Power
8.Kaledido Star
9.Bleach
10.Marmalade Boy

View user profile http://comunity-anime.wikiforum.ro/

12 Re: Top 10 anime preferate on Wed Oct 29, 2008 5:30 pm

Conchita Wurst

The Supreme
The Supreme
1.Kiddy Grade
2.Spiral
3.Kaleido star
4.Paradise kiss
5.Death note
6.Gravitation
7.Hell girl
8.Vampire knight
9.R.O.D
10.Nana

Nu mi'a fost foarte usor sa aleg...
Fiecare in parte are cate ceva, fiecare sunt de genuri diferite, anime'uri complexe ce nu se definesc doar printr'un asingur termen. ^^

CONCHITA WURST

LOVE IS LIKE A BATTLE CRY
View user profile

13 Re: Top 10 anime preferate on Mon Nov 03, 2008 6:54 pm

1.Full Metal Alchemist
2.Kiddy Grade
3.Hell Girl
4.Death note
5.Loveless
6.Spiral
7.Gravitation
8.Kaleido Star
9.Yu Yu Hakusho
10.Paradise Kiss

View user profile http://magic-land.forumotion.com

14 Re: Top 10 anime preferate on Tue Nov 04, 2008 10:03 am

ZuZu

New Bitch
New Bitch
1.FMP
2.Kaleido stage
3.Bleach
4.Yu yu hakusho
5.Preety girl
6.Love Hina'
7.Gravitation
8.Paradise Kiss
9.Kiddy Grade
10.Tokyo mew mew

View user profile http://www.anime2008.forumgratuit.ro

15 Re: Top 10 anime preferate on Fri May 15, 2009 5:05 pm

intr'e timp mi'am schimbat topu' ^-^ ....cu totul Smile)

1. Shuffle
2. Lovely complex
3. Chrno Crusade
4. Ouran high school host club
5. Vampire knight
6. Rosario+Vampire
7. Full Metal Panic fumoffu
8. H2O
9. Paradise kiss
10. Nana

Edit: *28 mai*
iar l'am schimbat =))

1. Special A
2.Lovely complex
3.Shuffle
4.Ouran highschool host club
5.Vampire knight
6.Chrno crusade
7.FMP fumoffu
8.Paradise kiss
9.Nana
10.Rosario+Vampire

Last edited by Kitty on Thu May 28, 2009 8:52 pm; edited 1 time in total

16 Re: Top 10 anime preferate on Sat May 16, 2009 7:50 am

SinQ

New Bitch
New Bitch
Well... :

1. Gravitation - Un anime superb si yaoi <3, ya, I'm sa yaoi fan girl :3... poveste este superba, de fiecare data cu complicatii. Coloana sonora este buna, iar grafica excelenta. Cel mai frumos desenat si conturat este Yuki Eiri, durul anime-ului. Anime-ul nu are multe episoade... ultimul episod a fost foarte obisnuit, chiar nu-mi dadusem seama ca se terminase anime-ul O.O. Anime-ul ma acaparat din primul episod. Eu ii ofer nota 10 cu felicitari, este cel mai bun anime yaoi pe care l-am vazut. Anime-ul nu are scene prea vulgare... tin minte cand m-am uitat prima data la el, acum 3 veri cu vara-mea, cand l-am vazut Shu si Yuki sarutandu-se in lift, am ramas O.O, eu care credeam ca Shu e fata ><'... anyway, is the best of the best!

2. Vampire Knight - Pai, anime-ul are ca baza vampirii, ceea ce mi-a placut cel mai mult <3. Sonora este excelenta, iubesc end-ul "Still Doll". Grafica imi place la nebunie, personajele au o forma buna. Povestea este interesanta, cel mai mult imi place drama din ea. Un anime superb, cred ca o sa ma apuc sa citesc manga O.O...

3. Inukami - Etto, un anime mai copilaros dupa parerea mea, dar imi place. Povestea nu am mai intalnit-o altundeva, deci originala, si interesanta. Grafica este chiar excelenta, coloana sonora... hmm... nu stiu, nu am fost atenta la op-urile si end-urile anime-ului O.O.

4. Death Note - Un anime plin de logica. Pot zice ca este primul anime politist care imi place. Povestea este originala, coloana sonora bestiala @__@, iubesc melodiile acelea nebune, grafica buna, cel mai frumos fiind desenata Misa^^. Principalul motiv pentru care ma atras anime-ul este ca are multa drama. In al doilea rand, un adolescent ii tine in frau pe toti politistii si pe L., mi se pare O.o... + ca are un curaj mare. Urasc sfarsitul T.T.

5. InuYasha - Ei bine, mi-a placut mult si acesta. Coloana sonora imi place nespus de mult, mai ales end-urile, grafica excelenta O.O... iar povestea incalcita si complexa. Imi plac fazele haioase dintre Kagome/ InuYasha si Miroku/ Sango/ celelalte femei :]]. Merita toate laudele mele^^.

6. Claymore - Etto... pe mine una m-a impresionat anime-ul. Grafica mi s-a parut awesome, superba, minunata, mirifica. Cel mai mult mi-a placut cum este desenata Clare <3. Personajele sunt foarte bine conturate + ca ochii sunt O.O waw [in sens bun ^^'].Coloana sonora mi sa parut la fel de buna, imi plac mult end-urile si unele soundtrack-uri + ca se potrivesc genului acesta de anime. Povestea este originala si interesanta, mi-a placut din priuml episod, este pur si simplu acaparanta <3. Si cat despre personaje, fiecare are rolul lor in anime, niciunul in plus, niciunul in minus. Personajul meu preferat este insusi Clare, actiunile si curajul ei sunt O.O iarasi. Gandeste liber si stie ce face si ce vrea, este stapana pe sine. Iar dupa Clare, mi-a placut foarte mult de Miria, este foarte frumoasa^^. Apoi cred ca Galatea... totusi nu stau acum sa ma ganesc bine cum si ce, cred ca voi deschide un topic cu topuri^^.
Si ce sa mai zic, anime-ul merita un Oscar O.o'.

7. Clannad - Pot sa zic ca am plans la anime-ul asta de am rupt. Am vazut si anime-ul si filmul, amandoua sunt excelente. Grafica este superba, ochii personajelor m-au captivat. Coloana sonora draguta si ea, iar povestea originala. Mi-a placut la nebunie, au fost momente in care am ras cu siroaie si am plans cu "fluvii". Un anime de nota 10, vi-l recomand. (Dango, dango, dango... it's a big familly^^')

8. Hellsing - Blood si teroare <3. Grafica minunata, Alucard e awesome :3. Coloana sonora superba xD. I love it. Intr-un timp era pe locul 6, but m-am razgandit.

9. Paradise Kiss - Mie mi-a placut mult anime-ul ... coloana sonora mi-a placut si poate personajele nu sunt asa bine conturate , dar merge ... la unele episoade am chiar plans , mai ales la sfarsit . Imi plac anime-urile romantice , dar asta mi-a placut si mai mult ca are si ... suferinta in el ca sa zic asa .
Eu ii dau un 9 anime-ului . Parerea mea .

10. Air Gear - Anime-ul are o poveste foarte originala si draguta, nu a fost niciun episod in care sa ma plictisesc sau sa aiba o actiune monotona. Pot sa zic despre coloana sonora ca ma lasat O.O. Imi plac la nebunie op si end-urile, sunt potrivite anime-ului si nici prea copilaros nu suna, chiar "melodios"^^'. Grafica este si ea foarte buna. Personaje care mi-au placut: Ume, Ikki, Kazu si Spitfire, mi-au placut in mod special. Sincer prima data cand am auzit de anime, nu ma atras numele, dar m-am inselat xD. Si ce sa mai zic... este printre preferatele mele^^.

View user profile

17 Re: Top 10 anime preferate on Sat May 16, 2009 5:34 pm

Criminal.Mind

New Bitch
New Bitch
Yep!Mi tu^^

So...

1.Bleach
Am devenit foarte obsedata de el ca am aflat data nasterii a majoritatii personajelor =]]...Cautam si eo poze,nah >>..Anyway...Mi se pare un anime dragut chiar daca are multe episoade si cand ma gandesc ca le-am urmarit de pomana pe net dublat in engleza(Acu' ca-ipe Animax...)
2.Detectiv Conan(Don't comment)
Chiar daca numai acu' l-am vazut pe Animax desi are vreo 310 episoade(Sau mai multe)e un anime dragut...Pun pariu ca nimeni nu se uita la el deoarece la prima vedere grafica pare ca cea de la Kyoro Chan...Sa nu judecam cartea dupa coperta...Eu am urmarit primu' episod doar din curiozitate si mi-a placut cum rezolva micul Conan cazurile^^
3.Slayers
Un anime de nota 10 si totul se face mai frumos in seria Next unde apare si Xellos...E o comedie adevarata si originala chiar daca si aici grafica pica...In plus...Megumi rulezz XD...
4.Chrno Crusade
Am plans nespus de mult la sfarsitul anime-ului desi la sfarsitul manga-ului am plans doar cu cateva lacrimi =]]...Chiar imi pare rau ca cei doi au murit...Anime-ul asta a demonstrat ca un prieten adevarat si-ar da si viata pentru tine...Anyway...Nu pot sa ma exprim la cat de frumos a fost^^
5.Trigun
Un anime foarte amuzant(De aceea l-am si urmarit)...Vash m-a atras cu totul si il ador mai ales cand face fazele alea urate ale lui cu femeile si...Ma rog...Primul episod pe care la-m urmarit de-a intregul a fost cel cu Rem^^
6.Hellsing
Un anime foarte dragut...De la episodul 7 pe Animax am luat-o pana la 13 pe net la cat de obsedata eram de el XD...Am facut si un forum dedicat doar acestuia...Din pacate s-a dus pe apa sambetei si Hellsing a ajuns pe locul 6 >>
7.Elfen Lied
Un anime sangeros...Pe placul meu...O adoram pe Lucy si ma enerva Nyuu...Si imi mai placea mie si de Nana :-?...Anyway...Mi-a placut mult anime-ul^^
8.Gakkou No Kaidan
Cunoscut ca si povesti cu Fantome,si acesta mi-a placut foarte mult...Cu toate ca si grafica pica aici,titlul m-a atras si de aceea l-am urmarit^^
9.Nana
Desi acum il urmaresc si nu prea e pentru mine (O_O") nu conteste...E o mica[,]coincidenta ca cele 2 Nana s-au intalnit^^...Anyway...Daca-mi place n-am ce-i face...
10.Blood+
Am urmarit o singura data anime-ul asta dar m-am plictsiti foarte tare de el astfel incat am ramas la o singura vizionare a serialului...Saya nu ma mai impresioneaza asa tare^^

View user profile http://bleach-world.forumz.ro

18 Re: Top 10 anime preferate on Tue Jul 14, 2009 12:09 am

m'da...imi schimb iar topu'..

1.Special A
2.Lovely complex
3.K-ON
4.Shuffle
5.Chrno Crusade
6.FullMetalPanic fumoffu
7.Nana
8.Paradise kiss
9.Memories Off 2nd
10.H2O ~Footprints in the Sand~

19 Re: Top 10 anime preferate on Sat Jul 18, 2009 5:44 pm

Conchita Wurst

The Supreme
The Supreme
S'a schimbat si la mine : ))
1.The melancholy of Haruhi Suzumiya
2.Maria-sama ga miteru
3.Strawberry panic
4.Kiddy grade
5.Death note
6.Paradise kiss
7.Spiral
8. GRavitation
De restul nu prea'mi mai pasa xDD

CONCHITA WURST

LOVE IS LIKE A BATTLE CRY
View user profile

20 Re: Top 10 anime preferate on Sat Jul 18, 2009 11:06 pm

Serena C.C.

New Bitch
New Bitch
1.Code Geass
2.Naruto
3.Gravitation
4.Vampire Knight
5.Green Green
6.Bokura ga ita
7.Special A
8.D.N. Angel
9.School Days
10.Suki da yo (OAV)

View user profile http://fantasy-anime.forumer.ro

21 Re: Top 10 anime preferate on Sun Dec 04, 2011 2:12 pm

Cherry-chan

Female Phenomenon
Female Phenomenon
1.Mew Mew Power

2.Slayers

3.Kiddy Grade

4.YYH

5.InuYasha

6.Trigun

7.Nana

8.Bleach

9.Cowboy Bebop

10.Peach Love

View user profile

22 Re: Top 10 anime preferate on Sun Dec 25, 2011 8:22 pm

Morphine ♥

Female Phenomenon
Female Phenomenon
Uhh..imi plac foarte multe anime-uri si probabil imi voi schimba destul de des topul :]]:
1. InuYasha
2. Rozen Maiden
3. Death Note
4. YYH
5. Slayers
6. Chrono Crusade
7. Detectiv Conan
8. Mew Mew Power
9. D.N Angel
10. Bleach

View user profile

23 Re: Top 10 anime preferate on Mon Dec 26, 2011 4:28 pm