Tangalanga
Inregistreaza-te sau Conecteaza-te daca vrei sa faci parte din comunitatea RPG Drag Romania!

You are not connected. Please login or register

Itazura na Kiss

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Itazura na Kiss on Mon Jul 14, 2008 2:16 pm

Nana-chan

New Bitch
New Bitch
Nu stiu cum o veti interpreta voi daca va veti uita, dar eu am zis ca este o comedie curata! Very Happy Ce-i drept, are si parti romantice Wink
Este vorba despre o adolescenta, Kotoko Aihara, care face parte dintr`o clasa... cea mai slaba clasa la invatura din scoala la care invata, si anume Clasa F... Aceasta fata era indragostita tocmai de geniul scolii, cel mai bun la invatura dintre toti, Naoki Irie ...A incercat sa ii spuna ca il place, printr-o scrisoare de dragoste...
Va dati seama ca, stiind ca, Kotoko e din Clasa F, tipul nici n-a vrut s-o vada, si nu a acceptat scrisoarea! Biata fata... i-a calcat in picioare sentimentele...ei, nu conteaza, caci Kotoko mai primeste o sansa: Casa in care locuia -una nou construita- impreuna cu tatal ei (mama sa murise), s-a facut zob in urma unui cutremur de gradul 2 !! Da...va dati seama... gradul 2!!
In urma acestei intamplari, Kotoko se muta cu tatal ei la familia unui prieten. Prietenul asta se nimereste sa fie tocmai tatal lui Naoki, deci Kotoko avea sa locuiasca impreuna cu Naoki, fratele lui enervant, mama lui sarita de pe fix ( Very Happy doar putin), si tatal lui... foarte ocupat...
Ei, la inceput, cei doi nu se impaca chiar bine, Naoki fiind un geniu, cu o atitudine de injurat (nu stiam cum altfel sa-i zic... Embarassed ) fata de cei... inferiori. Dar, cu timpul, ajung sa fie prieteni...Si, dupa aceea, de la prieteni mai urca o treapta Wink) ...Ei bine, nu se pot numi inca iubiti, fiindca na... inca se mai cearta si toate cele... Anyway...
Pentru a rezolva problemele firmei la care lucra tatal sau, Naoki este nevoit sa renunte la visul lui de a deveni medic si sa preia conducerea firmei... De asemenea, trebuie sa se casatoreasca cu fiica unui... om puternic (nu am retinut exact cine era tatal fetei), numita Christine (dar careia eu ii voi zice Chris)...
Vazand ca nu mai are nicio sansa cu Naoki, Kotoko se resemneaza si incepe sa se intalneasca cu un baiat care e mort dupa ea -ba chiar a si cerut-o in casatorie, adica cu, Kinnosuke Nakamura ...

Ei bine, eu am vazut 13 episoade, dar banuiesc ca episodus 14 (cel intreg...) va aparea in curand, si ,poate, la fel si continuarea! ^_^ Sper ca povestirea mea v-a placut! Personajele nu vi le prezint Razz .Daca sunteti curiosi, mergeti si uitati-va la anime numaidecat!

Va astept parerile, intrebarile etc. !
Chu

[Moderator corectat text]

View user profile http://myprettyworld.smfforfree4.com

2 Re: Itazura na Kiss on Thu Jul 17, 2008 7:56 pm

Ei bine, acesta este un rezumat facut de tine, deoarece se vede ca este muncit si ca, chiar iti place acest anime! Bravo! Povestea este exceptionala, deci inca un anime pe lista mea de vizualizari in vacanta asta! Numai ca din pacate nu prea am timp...

View user profile

3 Re: Itazura na Kiss on Sun Apr 19, 2009 9:07 pm

Serena C.C.

New Bitch
New Bitch
Imi place mult acest anime, este haios, si m-a impresionat destul de mult Kotoko, care in ciuda comporamentului lui Naoki nu inceteaza sa-l iubesca.Cei doi se completeaza foarte bine.Grafica mi se pare destul de buna, si personajele sunt reusite, complexe si cu un caracter bine conturat.

Va recomand sa-l vizonati, va va placea sunt sigura Wink)

View user profile http://fantasy-anime.forumer.ro

4 Re: Itazura na Kiss on Fri Apr 06, 2012 8:57 pm

Timm`

New Bitch
New Bitch
HeeH <3
- Anime ->> Itazura na kiss
- Manga ->> IDEM
- Serial ->> Playful kiss
Mi-a placut mai mult serialul decat animeul :-? Dar totusi si animul e simpatic, dar personajele in serial sunt mai... CUTE!

View user profile http://myplace.forumgratuit.ro/

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 1]