Tangalanga
Inregistreaza-te sau Conecteaza-te daca vrei sa faci parte din comunitatea RPG Drag Romania!

You are not connected. Please login or register

D.Gray Man

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 D.Gray Man on Wed Aug 13, 2008 10:35 am

Venox

New Bitch
New Bitch
Nu ma puteam abtine sa nu deschis un topic despre anime~ul meu preferat si sa pun intrebari<333.

Un mic rezumat:Pe la sfârșitul secolului 19,Allen Walker a devenit oficial membru al organizației Exorciștilor ce distrug creaturile numite Akuma (mașini create de Millenium Earl cu ajutorul sufletelor morților suferinzi).Allen are și un ochi "blestemat",cât și o armă anti-Akuma,având puterea "Innocence",un dar dat ca fiind un Apostol al lui Dumnezeu.Allen alături de ceilalți membri vor să pună capăt planului lui Millenium Earl care poate duce la distrugerea lumii.
Nr de episoade: necunoscut (anime~ul este on going)
Gen:Shounen, Comedy, Adventure, Action
Coloana sonoră:
Opening Theme
#1:"INNOCENT SORROW" by abingdon boys school (eps 1-25)
#2:"Brightdown" by Nami Tamaki (eps 26-51)
#3:"Doubt & Trust " by access (eps 52-76)
#4:"Gekidou" by UVERworld (eps 77-)

Ending Theme
#1:"SNOW KISS" by NIRGILIS (eps 1-13)
#2:"Pride of Tomorrow" by JUNE (eps 14-25)
#3:"Yume no Tsuduki e" by surface (eps 26-38 )
#4:"Antoinette Blue" by Kitade Nana (eps 39-51)
#5:"Anata ga Koko ni Iru Riyuu" by Rie fu (eps 52-64)
#6:"Wish" by Sowelu (eps 65-76)
#7:"Regret" by Mai Hoshimura (eps 77-89)
#8:"Changin'" by Stephanie (eps 90-)
------------------------------------------------------------------------------
Ce parere aveti^^?

Un anime pe care il ador si care il urmaresc cu cea mai mare placere.Actiunea imi place foarte mult,foarte originala cu fel si fel de momente,si bune,dar si rele.Personajele foarte bine realizate cu un caracter aparte,mereu luptand impreuna si ajutandu-se unul pe celelalt netinand cont de faptul ca viata lor e in pericol.Grafica imi place cum arata,oricum nu avea cum sa arate prost pentru ca anime~ul e din 2006,coloana sonora pot sa spun ca sunt total inebunita dupa ea @__@.
--------------------------------------------------------------------------------
Personajul preferat..?

Hmmmm pai personajul meu preferat este Yu Kanda pentru caracterul si atitudinea pe care o are.Adica cel mai tare imi place aura de mister care ii invaluie trecutul,nestiind pe cine cauta.Apoi cu toate ca nu arata prea mult sau ca nu vrea sa arate,tine foarte mult la prieteni si isi pune viata in pericol pentru ei asa cum am vazut prin episoadele 77-78 cand le-a spus ca el va ramane si va lupta si ei sa mearga mai departe,dar acum mai de nou imi place foarte tare si Lavi.Are o fire copilaroasa,uneori e imatur,dar in lupta da tot ce are mai bun^^,in plus e si foarte dragut @__@.
---------------------------------------------------------------------------------
Si acum o intrebare de baraj (pentru cei care lau vazut^^) -->Trecutul lui Kanda:Cine credeti ca este acea persoana misterioasa pe care el vrea s-o gaseasca?

Eu una cred ca acea persoana misterioasa poate fi ori un membru al familiei,ori dragostea vietii lui,una din doua...but sincer nu vreau sa fie vreo iubita,mai bine vreun membru al familiei >.<.

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]