Tangalanga
Inregistreaza-te sau Conecteaza-te daca vrei sa faci parte din comunitatea RPG Drag Romania!

You are not connected. Please login or register

The melancholy of Haruhi Suzumiya

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 The melancholy of Haruhi Suzumiya on Wed May 20, 2009 7:22 pm

Conchita Wurst

The Supreme
The Supreme
Un anime complex, ce combina multe stiluri interesante si te indemna sa traiesti.
M'a atras atat prin personaje cat si prin actiunea in sine, bine aleasa si adaptata.
Sondurile sunt absolut superbe iar mesajul transmis este profund si plin de...ceva!xD
Am cam avut probleme cu cronologia episoadelor.....dar in final le'am urmarit asa cum sunt puse, dandu'mi seama ca asa si trebuia, mesajele lor, sunt in stransa legatura daca'l urmaresti la gramada, iar misterul se dezvaluie treptat.
M'a uimit si mi'a schimbat oarecum parerea in ceea ce priveste lumea, viata, sensul ei. Una dintre cele mai originale idei. Imi place acest stil, placut, de a imbina filosofia cu misterul si comedia...
Consider ca toata culoarea a fost data Haruhi, desigur si personaj principal fiind, insa atragandu'te inclusiv prin personalitatea sa si intentiile sale.

CONCHITA WURST

LOVE IS LIKE A BATTLE CRY
View user profile

2 Re: The melancholy of Haruhi Suzumiya on Wed May 20, 2009 7:46 pm

Adore Delano

I'm a fucking mermaid!
I'm a fucking mermaid!
Consider ca toata culoarea a fost data Haruhi, desigur si personaj principal fiind, insa atragandu'te inclusiv prin personalitatea sa si intentiile sale.
Ah,ea e cuul....imi place personalitatea ei,mereu sigura pe ea,hotarata,tare,tupeista si alte cele...
Animeul este intradevar unul calumea,pot spune ca are tot ce ii trebuie pentru un anime *ha ha dar pe lista mea nu e cel mai tare XD =))))*
oricum un anime grozav ce merita o nota mare ^^

" I'm a fucking mermaid, bitch ... "
View user profile http://tangalanga.superforum.pro

3 Re: The melancholy of Haruhi Suzumiya on Sat Mar 06, 2010 6:19 pm

cherrybloss98

New Bitch
New Bitch
Imi place anime-ul.Initial,vazusem tot felul de imagini cu Haruhi pe Youtube,si m-am hotarat sa ma uit si eu la anime.Este grozav.Toti au personalitati diferite,care se imbina in armonie.De pilda,Haruhi,energica bounce tupeista violent mereu luptatoare Fighting Itsuki,mereu zambitor,Yuki mereu tacuta si misterioasa,Mikuru cea dulce si Kyon mereu nemultumit Angry.E marfa!

View user profile

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 1]